Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 10. 2015

Jasminy postavy

AbuAladdinDžin

Apu,Aladin,Džin

Sultán

Sultan,Aladin otec

Iago JafarSaluk

Iago (Jago),Jafar,Saluk

Jafar byl sultánův nejdůvěrnější rádce, to mu ovšem nestačilo a toužil zaujmout sultánovo místo. Pro dosažení svého cíle se rozhodl zmocnit kouzelné lampy, která byla uložena v jeskyni zázraků. V jeho plánu ho podporoval jeho papoušek Jago.  

Podaří se mu získat talisman potřebný k otevření jeskyně zázraků, nicméně se dozví, že do ní může vstoupit pouze mladík se zlatým srdcem. Pomocí kouzelných hodin toho mladíka najde, je to Aladdin. Nechá Aladdina zatknout a uvěznit. Převlékne se za starého vězně a vnikne do vězení. Řekne Aladdinovi, že ví o jeskyni plné pokladů a pokud mu z ní Aladdin přinese lampu, může si nechat vše ostatní. Aladdin nabídku přijme, společně uniknou z vězení a vydají se k jeskyni. Aladdinovi je dovoleno vstoupit, ale je varován, aby se ničeho kromě lampy nedotýkal. Aladdin lampu najde, naneštěstí Aladdinova opička Abu neodolá a dotkne se velkého drahokamu. Jeskyně se začne hroutit, Aladdin se dostane k východu, ale aby se dostal ven, potřebuje Jafarovu pomoc, ten ale nejdříve chce lampu. Když mu ji Aladdin dá, vytáhne nůž a chce ho zabít. Aladdina zachrání Abu tím, že Jafara kousne do ruky, Jafar je oba hodí do jeskyně. Ke svému zklamání zjišťuje, že mu Abu ukradl lampu. Bez lampy je jeho plán, stát se sultánem vážně ohrožen. Poté však přijde na způsob jak se stát sultánem i bez lampy, ožení s princeznou Jasmínou. Naneštěstí se o Jasmínu přijde ucházet i Aladdin, který se pomocí džina z lampy unikl z jeskyně a stal princem. Jafar nezaváhá, nechá Aladina unést a shodit z útesu. Díky džinovi Aladdin znovu unikne a vrací se do paláce. Jafar je pod tíhou důkazů nucen utéct, přitom si všimne lampy a dojde mu, že princ je ten trhan Aladdin. Vyšle Jaga ukrást lampu a jakmile ji má v rukou, přeje si stát se sultánem. Jeho druhým přáním je stát čarodějem a svými kouzly pošle Aladina kamsi do hor. Aladdin se pomocí kouzelného koberce vrátí do paláce, odhodlán Jafara zastavit. Jafar se mu vysmívá a dává mu najevo svou moc. Aladdin mu řekne, že džin je daleko mocnější Jafar. Jafar mu dá za pravdu a přeje si stát se také džinem. Na to Aladdin čekal, uvězní Jafara v lampě, kterou džin pošle do jeskyně zázraků.  Po nějaké době se mu podaří s pomocí loupežníka Abismala z lampy uniknout. Jediné po čem touží je připravit Aladdinovi osud horší než smrt. Jelikož má Abismal s Aladdinem také nevyřízené účty (a hlavně proto, že mu Jafar za pomoc slíbil velkou odměnu), rozhodne se Jafarovi pomoct a odnese ho v lampě do Agrabahu. Jafar s pomocí Jaga vyláká Aladdina a sultána ven z města. Když jsou pryč, napadne Jasmínu a Džina. Džin se mu pokouší vzdorovat, Jafar ho lehce přemůže a oba zajme. 


Vydá se i s Abismalem za Aladdinem a sultánem. Unese sultána a Aladdina hodí do řeky. Když se Aladdin sám vrátí do Agrabahu, obviní ho Jafar v podobě Jasmíny z vraždy sultána a odsoudí ho k smrti (Jafar ví, že nejhorší pro Aladdina není smrt, ale to, že ho k ní odsoudila Jasmína), nicméně ho na poslední chvíli zachrání džin, kterému Jago pomohl utéct. Jafar ještě chce, aby mu dal Abismal svobodu, výměnou za to mu přičaruje obrovské jmění. Dřív než Abismal stačí přání vyslovit, vyruší ho Aladdin, který mu chce sebrat lampu. Ví totiž, že jediný způsob jak Jafara zabít, je zničit jeho lampu, Jafar to ví taky a je odhodlán udělat cokoli, aby získal lampu zpátky. Svými kouzly dokonce udělá v zemi tak hluboké trhliny, že je v nich vidět láva. Jago toho využije a hodí Jafarovu lampu do lávy. Lampa se v lávě rychle roztaví a Jafar zemře.

 Saluk:Spolu ostatními zloději se zúčastnil nájezdu na Agrabah. Cílem bylo zmocnit se kouzelného žezla, s jehož pomocí by našli bájnou midasovu ruku, která dokáže cokoli proměnit ve zlato. Díky džinovi skončí akce fiaskem a zloději jsou nuceni utéct. Saluk z nezdaru viní Casima a chystá se ho zabít. Na poslední chvíli ho zadrží Casimův syn Aladdin. Navzdory tomu, že je Aladdin Casimův syn je podle zákona čytřiceti zlodějů vetřelec a musí zemřít. Casim vymyslí způsob, jak by Aladdin mohl přežít, souboj na život a na smrt s jedním ze čtyřiceti zlodějů. Do souboje se dobrovolně přihlásí Saluk. Saluk má téměř celý souboj navrch, ale Aladdinovi se ho nakonec podaří shodit ze skály do moře. 


Saluk pád přežije a vydá se do Agrabahu. Vyhledá kapitána stráží Razula, řekne kde je skrýš čtyřiceti zlodějů a jak se do ní dostat. Razul pochytá všechny zloděje, kromě Casima a Aladdina, kteří byli v té době v Agrabahu a dalších sedmi zlodějů, kterým se podařilo utéct. Saluk najde zbývající zloděje a namluví jim, že na ně stráže poslal Casim. Když se Casim vrátí z Agrabahu s kouzelným žezlem, zajmou ho a vydají se pro midasovu ruku.

Když jsou na místě, napadne Saluka Aladdin a omráčí ho. O chvíli později se probere a vydá se za Aladdinem a Casimem, kteří mezitím našli midasovu ruku. Vezme Aladdina jako rukojmí a vyhrožuje Casimovi, že pokud mu nedá ruku, zabije ho. Casim mu ruku hodí. Saluk ji chytí za zlatou část a změní se ve zlato.