Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 10. 2015

Lociky postavy

Výsledek obrázku pro tangled flynn rider Související obrázek

Flynn Rider

 Flynn je zloděj a kapsář, který se svými kumpány ukradne skoro všechno co se dá, nebo zkusí za něco vyměnit, nebo prodat. 

Jejich největším úspěchem bylo ukradení královské koruny, kterou hlídalo asi deset strážných, ale Flynn se nenechal chytit a utekl stylově a s přehledem. Poté co se jemu a jeho dvěma parťákům povedlo utéct, ukradl jim brašnu s korunou a když utekl maximálně nadanému královskému koni Maximovi, tak se chtěl schovat v opuštěné věži, kterou našel v lese, ale co čert nechtěl, ta věž, to je domov hlavní hrdinky pohádky Na vlásku Lociky, ta ho omráčí pánvičkou a když se Flynn probere, Locika mu nabídne ,,kšeft". 

 

Přeje si, aby ji vzal na lampiony a potom mu vrátí jeho brašnu s korunou, Flynn se nejdříve vzpírá, ale potom kývne, a tak se Flynn a Locika vydávají na cestu plnou dobrodružství, nebezpečí a lásky. P.S.: Flynn se ve skutečnosti nejmenuje Flynn Rider ale Evžen HoužvičkaVýsledek obrázku pro tangled king and queen

Výsledek obrázku pro tangled king and queen

Král,Královna

 Královna je matka princezny Lociky, o kterou však v jejím raném dětství přišla. Královna je milá, velice krásná (což zdědila i její dcera) a má milujícího manžela, jenž s ní snáší všechen smutek.

 Královna si se svým mužem poklidně žili v království a celé šťastné období definitivně podtrhlo její těhotenství. Čekala dítě, avšak onemocněla a zdálo se to být vážné. Jak bylo řečeno, v takových chvílích lidé hledají zázrak a nebo v tomto případě "kouzelnou květinu". Ta rostla někde kolem království a všichni obyvatelé se rozhodli zachránit ji, ať to stojí, co to stojí. Květina byla nalezena a opravdu kouzelná byla. Nejenže královnu uzdravila, ale dokonce se narodila krásná dcera, jež díky kouzelné květině měla zlaté vlasy. Dokázaly uzdravit zranění a při zpěvu písně se vždy rozzářily, aby kouzlo mohlo fungovat. 

"Kvítku, hvězdo má, sílu probouzej, 

zpět nech běžet čas, co bylo mé mi dej, 

rány zahoj hned, osud převracej, 
ztracené zas vrať, 
co bylo mé mi dej, nazpět mi dej..." 

 Celé království a hlavně její rodiče ji měli moc rádi, avšak jednoho dne se do jejich ložnice přikradla zlá čarodějnice, jež krásné malé dítko unesla a nikdo nevěděl kam. Čas ubíhal a po osmnácti letech nadešel den, kdy se jako každým rokem pouštěli v den zmizení princezny Lociky lampióny. Tentokrát se však konečně setkali. Po dlouhé a strastiplné cestě se Locika se svou matkou, otcem setkala a zanedlouho se slavily ohromné oslavy.

 Výsledek obrázku pro tangle pascalVýsledek obrázku pro tangle pascal

Pascal

Pascal, roztomilý chameleon, mazlíček Lociky, má svoji páničku rád. Je to její jediný společník, přítel a i když neumí mluvit, svými mimikami a předváděním si dobře poradí. 

Občas bývá také nezbedný, třeba se někde schová. Je taky spolehlivý a Locice pomáhá. Je vtipný a určitě není nikdo, kdo by ho neměl rád. Ve filmu není samotným "chytrým" zvířetem, nesmíme totiž zapomínat na koně Maxima. Roztomiloučký

MaximusVýsledek obrázku pro tangled maximus

Maximus/Max

 Původně patřil kapitánovi stráží, ale pak, když přišel o svého jezdce, zaměřil se na zločince Flynna Rychlíka. Maximus udělal z úkolu dopadnout hledaného zločince Flynna své životní poslání.Tento kůň, neotřesitelný ve svém pátrání, následuje Flynna nebojácně i tam, kam si jiní ani netroufnou. Zdá se, že před dopadením Flynna ho nic nezastaví.Avšak, jakmile Maximus pozná Lociku, začne vše vnímat zcela jinak a do pátrání zapojí i srdce.Nakonec se z něj i z Flynna stanou velice dobří přátelé, ale i když mu pomáhá, neodpustí si jakkoli si ze svého dvounohého přítele vystřelit.

Související obrázek

Gothel

 Gothel byla čaroďejnice, která chtěla kouzelnou květinu (kouzelná květina vyrostla z kapičky slunce) jen pro sebe, protože díky ní si udržovala mládí a krásu. Stačí, aby kvítku zazpívala zaklínadlo: Kvítku hvězdo má sílu probouzej zpět nech běžet čas to co bylo mé mi dej, na zpět mi dej. Ale jak naposledy zpívala zaklínadlo, tak omylem zavadila o umělý keř, který přikrýval kouzelnou květinu, aby ji nikdo nenašel. Takže ji stráže našli. Kouzelná moc královnu uzdravila a narodila se zdravá dceruška Locika, kterou Gothel ukradla.

  Související obrázek

HákKapitán strážíPůz

Hák,Kapitán stráží,Půz

 Hák je jeden z banditů, který většinu svého času tráví v hospodě "U Zmuchlaného káčátka". Je pravda, že na pohled vypadá děsivě, ale doopravdy je to velmi milý chlapík. Jeho největším snem je stát se slavným klavíristou, což se mu i nejspiš splní. 

Poprvé, co je viděn ve filmu, působí celkem nevrle, vzápětí se však projeví, jeho lepší stránka a působí příjemným dojmem. Když Locika v hospodě "U Zmuchlaného káčátka" zachránila Flynna před Hákem a všemi ostatními, pomocí toho, že Flina potřebuje, aby se splnil její sen a všichni ostatní začali zpívat o tom, jaké mají sny, tak se každý najednou změnil i "ten hromotluk" Hák. Po delší době se ve filmu objeví při záchraně Flynna (Evžena) před strážemi, které ho vedly na šibenici, sice se tam zobrazí pouze jeho hák, ale díky tomu, že je to jediná postava s hákem ve filmu (a podle toho má i své jméno), je hned jasné, že je to on. Potom je už vidět na konci filmu, kde hraje na klavír.

 Kapitán stráží je zkrátka kapitán, který velí strážím a už velice dlouho se snaží dopadnout Flynna Ridera.

Po ukradnutí koruny princezny Lociky se Kapitán i se svými vojáky vydává na honbu za tím zločincem, který drahocenný šperk ukradl. Kapitán ho sledoval po celém lese, až kdesi k neznámému místu a poté Flynna sledoval Kapitánův inteligentní kůň Maximus.Kapitán jeden marný pokus nevzdal a stále byl Flynnovi na stopě. Osud ho zavál až do jedné hospody, kde objevili pomocí Maximuse tajný vchod a Flynna zahnali i s Locikou až do zpřetrhlé přehrady.Poté se ještě několikrát společně střetli, ale vždy z toho Flynn vyvázl jednoduše, a ač ho jednou Kapitán dopadl, nevěznil ho dlouho. 

Půz je jeden z hrdlořezů. Je silnější postavy nosí bílé rukavičky a bílou masku. Locika se s ním seznámila v hospodě U zmuchlaného káčátka. Půz v písničce "Já svůj sen mám" zpívá o tom, že je zdatným mimem. Půz také bude pomáhat při záchraně Evžena Houžvičky z vězení. Při útěku je v jedné chodbě skoro dohonili vojáci, ale on předstíral svým uměním, že před ním je sklo. Vojáky to zmátlo a Locika a spol. se zachránili. Půz si jako všichni splnil svůj sen a nadále zůstal jen hodným mimem, který ukazoval svá čísla na veřejnosti.

Výsledek obrázku pro tangle  stabbington

Stabbington brorher 1,2,

Výsledek obrázku pro tangle  stabbington

 Vládik

Vládík

 Vládik je jeden z hrdlořezů v pohádkovém filmu Na vlásku.Je postavy velice mohutné a když se mračí, jde z něj docela i strach, ale když se usměje, hned je z něj milý pán.K jeho postavě je velmi zajímavá jeho záliba a tou je sbíráni cínových jednorožců. Je to krutý hrdlořez, ale písnička "Já svůj sen mám" mu připomněla jeho sen - sbírání jednorožců. On bude jen z těch,kdo pomůže Evženovi Houžvičkovi (Flynnovi) utéct z vězení. Jeho jednorožec se objeví ve výklenku. Nakonec si tedy Vládik splnil svůj sen.