Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 10. 2015

Pocahontas postavy

FlitGrandmother WillowJohn Rolfe

Flit,Grandmother Wilow,John Rolfe

Mrs. JenkinsNakomaPowhatan

Mrs.Jenkins,Nakoma,Powhatan

John Smith King JamesMeeko

John Smith,King James,Meeko

John Smith je jedním z mužů královského námořnictva Anglie, jenž poznal mnoho míst a zemí. Je odvážný, sebejistý, inteligentní, silný a obětavý. Byl však vychováván k odporu vůči indiánům, pročež je zpočátku považuje za ,, hloupé divochy", jejichž život nemá přílišnou cenu. To se však změní, jakmile se se svou posádkou doplaví do Nového světa a setká se s půvabnou a moudrou indiánskou dívkou Pocahontas, jež ho naučí lásce k přírodě a ukáže mu všechny krásy jejich země.

 Od první chvíle, kdy John Pocahontas zří, je jí okouzlen a netouží po ničem více, než-li po její blízkosti. Všichni muži jeho posádky jsou však přesvědčeni, že indiánský národ skrývá zlato, jehož se touží zmocnit, pročež hrozí válka. John a Pocahontas však více a více propadají lásce a i přes výslovný zákaz se tajně vídají. 


Jednoho večera, kdy se sejdou, jim Pocahontina přítelkyně babička vrba poradí, aby byli šťastní, což půjde jedině, když nebudou války. Téhož večera se poprvé políbí, netušíc, že je sleduje Pocahontin ctitel Kocoun a Johnův přítel Thomas. Kocoum ze žárlivosti Johna napadne a následně je zastřelen právě Thomasem. John Thomase přesvědčí, aby rychle utekl neboť se blíží občané Pocahontiny vesnice, kteří obviní Johna. Náčelník vesnice, jenž je zároveň Pocahontiným otcem rozhodne, že John za úsvitu zemře. Též noci se nešťastná Pocahontas přijde s Johnem rozloučit. Ten jí řekne, že i přestože za úsvitu zemře, je to lepší, než kdyby ji nikdy nepoznal. 

Oba národy se hodlají za úsvitu po popravě Johna, utkat. Když se již zdá, že John zemře, Pocahontas se před něj postaví a řekne, že jej miluje, a že budou muset nejprve zabít ji. Pocahontin otec si náhle uvědomí, jak špatné jejich rozhodnutí bylo a prohlásí, že jejich zbraně již více nebudou pošpiněny krví. Oba národy jsou ochotni ustoupit, avšak podlý guvernér Anglie, zaslepen touhou po bohatství vystřelí na náčelníka indiánů, jehož John zachrání tím, že skočí přímo do rány a je sám postřelen, pročež je nucen vrátit se zpátky do Anglie. Pocahontin otec poté prohlásí, že je u jeho kmene John vždy vítán. Pocahontas jej políbí na rozloučenou a slíbí, že ať se stane cokoliv, vždy bude s ním.

RatcliffeUttamatomakkin

Ratcliffe,Uttamatomakkin,Percy