Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 9. 2015

princezna Pocahontas

Pocahontas Tuto cestu životem jsem si zvolila sama.

O Pocahontas je laskavá a i starostlivá.

 Pocahontas je dcera indiánského náčelníka. Narodila se na konci šestnáctého století, tedy na počátku příjezdů Evropanů do Nového světa.

Pocahontas je odvážná a svéhlavá a ze všeho nejraději se toulá po lesích. Je hezká, má dlouhé, černé vlasy, tmavé oči, štíhlou postavu a obvykle nosí krátké, hnědé šaty a náhrdelník po matce. Chodí bosá. Pocahontas má zvídavou povahu, je odvážná a má ráda dobrodružství. Od ostatních dívek, které žijí v jejím kmenu, se proto hodně liší.

 Náčelník chce Pocahontas provdat za indiána Kocouma, který o ni, coby nejlepší bojovník kmene, požádal. Pocahontas se do sňatku nechce, a proto se jde poradit do lesa s Babičkou Vrbou. Řekne jí o svém snu, který si neumí nijak vysvětlit. Vrba jí poradí, aby naslouchala duchům přírody - podle nich prý pozná, co má udělat. Pocahontas se snaží naslouchat větru, ale nerozumí mu. Nakonec ale díky němu zahlédne loď s Angličany, kteří připlouvají do její země hledat zlato. 

Pocahontas se vydá prozkoumat loď, ale je přitom objevena jedním z jejích námořníků, dobrodruhem Johnem Smithem. Ze strachu před ním utíká, nakonec se ale Johnem nechá přesvědčit a dá se s ním do řeči. Snaží se jeden druhému porozumět a spřátelí se. Později se do sebe dokonce zamilují. 

Rozbroje:Mezitím se loď vydají prozkoumat i ostatní indiáni, a nakonec dojde k boji mezi nimi a Angličany. Pocahontas a John Smith se rozhodnou, že je musí zastavit a přesvědčit o tom, že nemusí vést válku. 

Plán ale selže ve chvíli, kdy je nešťastnou náhodou zabit Kocoum, který narazí na Pocahontas s Johnem, a myslí si, že ji před ním musí bránit.
Indiáni za to uvězní Johna a chystají pro něho popravu. 

Mír:Pocahontas se na místě popravy a bitvy objeví právě včas, brání Johna a přemlouvá obě strany, že nemusí jít válečnou cestou. Její otec ji poslechne, stejně jako Angličané. Jejich kapitán je ale rozzlobený, chce válku, protože je přesvědčený, že indiáni skrývají zlato. Pokusí se zabít náčelníka, John se ale postaví před něj, takže postřelí jeho.

Loučení: Pocahontas se s Johnem přijde rozloučit, protože odplouvá zpět do Anglie, jinak by zemřel. John ji prosí, aby odplula s ním, Pocahontas ale odmítá opustit svůj lid.

Nakonec vyšplhá na útes, sleduje odplouvající loď a doufá, že se s Johnem ještě setkají. 

Pocahontas 2:cesta domů: Pocahontas stále žije mezi indiány, ale postrádá Johna Smithe a doufá, že se ještě někdy setkají. Mezitím do Anglie připlouvá loď s Johnem Rolfem, který přináší zprávu pro náčelníka. Chce s ním mluvit anglický král, ale náčelník odmítá, tak se Pocahontas rozhodně, že se vydá místo něj. Chování Johna Rolfea se jí ale nelíbí, protože ji odsuzuje a podceňuje jen proto, že je žena.

Anglie: Pocahontas se tedy vydává do Anglie, kde se má setkat s králem. Od Johna Rolfea se dozvídá, že John Smith byl zabit, z čehož je velmi nešťastná. 

Když připlují do Anglie, tak se okamžitě začne potulovat po městě, protože je od povahy velmi zvědavá. Pobíhá po ulicích v indiánském oblečení a leze po stromech, takže ji Angličané považují za hloupou barbarku. 
John Rolfe si to moc dobře uvědomuje, takže ji před schůzkou s králem oblékne a připraví tak, aby zapadla do společnosti. 

král: Pocahontas se snaží chovat podle anglických způsobů, ale nakonec začne bránit cvičeného medvěda, kterého týrají pro pobavení. Král ji proto považuje za barbarku a nechá ji uvrhnout do vězení. 

John Smith: Odtud je Pocahontas zachráněna Johnem Rolfem a Johnem Smithem, kterému se podařilo přežít. Pocahontas je šťastná, že se s ním znovu shledala. Vydává se ke králi a přesvědčí ho o tom, že ona i její lid chtějí pouze mír.

Zpátky domů: Král se s ní tedy usmíří a Pocahontas může odplout domů. John Smith jí nabídne společnou budoucnost, ona o ni ale už nestojí. Zpátky domů odplouvá spolu se svojí novou láskou, Johnem Rolfem.

Související obrázekSouvisející obrázekSouvisející obrázek

 

Související obrázekVýsledek obrázku pro pocahontas

Výsledek obrázku pro pocahontas

Výsledek obrázku pro pocahontas once upon a time Výsledek obrázku pro pocahontas once upon a time